Насловна
Стрип информации
За проектот
Автори и дела
Досегашни изданија
Активности
За нас
Контакт со нас
Линкови
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday30
mod_vvisit_counterThis week166
mod_vvisit_counterThis month2045
mod_vvisit_counterAll days319196

Online (20 minutes ago): 3
Today: Окт 17, 2017
 
Излезе новиот број 11 на ревијата "Стрип Креaтор" PDF Печати Е-пошта

Во овој број се објавени наградените стрипови од меѓународниот конурс за стрип Велес 2008 година

Исто така во него се објавени и десетина стрипови кои влегоа во потесната конкуренција за награди.


I Награда: Светозар Обрадовиќ, текст и Миодраг Ивановиќ - Микица, цртеж (Србија)

III Награда: Марко Стојановиќ (Србија), текст и Игор Јовчевски, цртеж (Македонија)

Награда од Стрип Центар на Македонија: Маријан Ференц, текст и Фрањо Анжловар, цртеж (Хрватска)

Награда за уметнички стрип: Марко Стојановиќ, текст и Борис Баклижа, цртеж (Србија)

 

ПОКРОВИТЕЛ

ДОСЕГАШНИ ИЗДАНИЈА

Автори

Forum