Насловна
Стрип информации
За проектот
Автори и дела
Досегашни изданија
Активности
За нас
Ване Трајков
Томе Трајков
Контакт со нас
Линкови
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday143
mod_vvisit_counterThis week300
mod_vvisit_counterThis month2464
mod_vvisit_counterAll days328207

Online (20 minutes ago): 4
Today: Дек 18, 2017
 
Ване Трајков PDF Печати Е-пошта


ВАНЕ ТРАЈКОВ
Роден 07.12.1958 во Велес, Македонија

Извршен Директор на Стрип Центарот на Македонија и основач на истиот
Координатор на издавачката дејност
Учесник на голем број семинари и обуки од областа на НВО секторот
Еден од основачите на Клубот на писатели Кочо Рацин во Велес
Автор на три романи за млади и деца
Повеќе сценарија за стрипови
Неколку сценарија за ТВ филмови и драми
Инструктор за теорија на стрип
Организатор на десетина изложби на стрип низ цела Македонија
Организатор на Меѓународниот Салон на Стрип во Велес
Главен и одговорен уредник на Стрип АРТ
Главен и одговорен уредник на стрип магазин КРЕАТОР
Уредник на стрип албумите: Мис Стон и Ајдучка чешма
Автор на голем број на каталози од изложби и работилници

Оженет, татко на две деца
Делумно го зборува англискиот јазик

Контакт адреса: ул.Васил ѓоргов бр. 78, 1400 Велес
Телефон: 043/ 221-395
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 

ПОКРОВИТЕЛ

ДОСЕГАШНИ ИЗДАНИЈА

Автори

Forum