Front page
Comics informations
About project
Authors and works
Previous Issues
Activities
About us
Contact with us
Links
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Visitors

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday7
mod_vvisit_counterThis week629
mod_vvisit_counterThis month2056
mod_vvisit_counterAll days323956

Online (20 minutes ago): 2
Today: Nov 18, 2017
 
Be urban in Veles PDF Print E-mail

"Be urban in Veles" is an event that Comics Center of Macedonia in cooperation with the Youth Club of Foundation Focus was organized on 17.06.2009 year.

Истиот е реализиран во рамките на проектот "Младите за отворено општество - Локална младинска иницијатива“, во партнерство со Младинскиот образовен форум(МОФ), финансиски поддржан од ФИООМ.

Јавниот настан е организиран со цел да се подигне урбаната култура помеѓу младите во Велес преку стрип цртање, ликовни работилници, промоција на фотографии, цртање на графити, музички настап, модерен балет и возење на ролерки.

Постоењето на голем број на уметници кои немаат простор и можност да ја изразат својата креативност  и нивните дела да доживеат промоција. Младите преку цртање на графити, стрип работилница, ликовни работилници, изложба на фотографии, модерен балет, ја покажаа својата креативност пред граѓаните на Општина Велес.

На настанот учествуваа 50-тина учесници. Се нацртаа 40 стрипа, беа изложени 30 фотографии и се нацртаа 3 огромни графити.

На настанот имаше околу 300 посетители.

 

SUPPORTED BY

PREVIOUS ISSUES

Authors

Forum