Насловна
Стрип информации
За проектот
Автори и дела
Досегашни изданија
Активности
За нас
Контакт со нас
Линкови
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday50
mod_vvisit_counterThis week416
mod_vvisit_counterThis month1939
mod_vvisit_counterAll days347618

Online (20 minutes ago): 2
Today: Авг 16, 2017
 
Програма за 7-иот Стрип Салон во Велес PDF Печати Е-пошта

Програмата за овогодинешниов 7-ми Стрип Салон, кој се одржува во Ликовниот Салон во Велес е следнава:


ПЕТОК, 13. 11.2009

19.00 Отворање на 7-от Меѓународен Салон на стрип – Велес
- Претставување на гостите
- Доделување на годинешното признание за афирмација на стрипот
- Отворање на стрип изложба на Александар Сотировски
- Отворање на стрип изложба на Дражен Ковачевиќ
- Отворање на стрип изложба на БиХ стрип
- Претставување на проектот “ New comic–strip neighborhood” и гостите од Косово, Бугарија и Македонија

САБОТА, 14.11.2009

11.00 Разговор со Дражен Ковачевиќ, стрип автор од светска стрип сцена
12.00 Разговор со Томислав Османли, добитник на годишното признание
13.00 Разговор со Александар Сотировски, стрип автор од Р. Македонија
17.00 Промоција на стрип албум “Кратки резови” од Игор Јовчевски
18.00 Стрип случувања помеѓу двата Салона
19.00 Стрип разговори

НЕДЕЛА, 15.11.2009

11.00 БиХ стрип сцена
12.00 Стрип центарот помеѓу двата Салона
13.00 Стрип разговори
14.00 Затворање на Салонот на стрип

- За време од 3 дена на Салонот ќе работи стрип работилницата од проектот “New Comic-strip neighborhood”
- За време од 3 дена на Салонот ќе работи стрип берзата

Место: Ликовен салон – Велес

 

ПОКРОВИТЕЛ

ДОСЕГАШНИ ИЗДАНИЈА

Автори

Forum