Насловна
Стрип информации
За проектот
Автори и дела
Досегашни изданија
Активности
За нас
Контакт со нас
Линкови
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday143
mod_vvisit_counterThis week300
mod_vvisit_counterThis month2464
mod_vvisit_counterAll days328207

Online (20 minutes ago): 4
Today: Дек 18, 2017
 
ВЕСТИ
Програма за 7-иот Стрип Салон во Велес PDF Печати Е-пошта

Програмата за овогодинешниов 7-ми Стрип Салон, кој се одржува во Ликовниот Салон во Велес е следнава:

Повеќе...
 
Доделена Годишната награда за развој и афирмација на стрипот во Македонија PDF Печати Е-пошта

Управниот одбор на Стрип-центарот на Македонија, со седиште во Велес, на својата последна седница  одлучи истата да ја добие Томислав Османли.

Повеќе...
 
Биди урбан во Велес PDF Печати Е-пошта

"Биди урбан во Велес" е настанот што Стрип Центарот на Македонија во соработка со Младинскиот клуб при Фондацијата "Фокус" го организираше на 17.06.2009 година.

Повеќе...
 
Половина век за „Астерикс“ PDF Печати Е-пошта

Во Франција се одбележува 50-от роденден на еден од најголемите културни херои: цртаниот воин Астерикс.

Повеќе...
 
Во Велес изложба на стрип дела PDF Печати Е-пошта

Во Ликовниот салон во Велес, на 14 Септември ќе биде отворена изложба на стрип дела.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

Страница 6 од 7

ПОКРОВИТЕЛ

ДОСЕГАШНИ ИЗДАНИЈА

Автори

Forum