Насловна
Стрип информации
За проектот
Автори и дела
Досегашни изданија
Активности
За нас
Контакт со нас
Линкови
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday143
mod_vvisit_counterThis week300
mod_vvisit_counterThis month2464
mod_vvisit_counterAll days328207

Online (20 minutes ago): 4
Today: Дек 18, 2017
 
Balcan Comics Creator
Излезе новиот број 12 на ревијата "Стрип Креaтор" PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Во овој број се објавени наградените стрипови од меѓународниот конурс за стрип Велес 2009 година

Повеќе...
 
КОНКУРС ЗА 8-миот МЕЃУНАРОДЕН САЛОН ЗА СТРИП - ВЕЛЕС 2010 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Emil Smilev   

Пропозиции:

- Право на учество имаат сите автори од цел свет, без разлика на полот и возраста;

 

Повеќе...
 
Излезе новиот број 11 на ревијата "Стрип Креaтор" PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Во овој број се објавени наградените стрипови од меѓународниот конурс за стрип Велес 2008 година

Повеќе...
 
EAST COVER Pitching PDF Печати Е-пошта
Напишано од Emil Smilev   

EAST COVER Pitching is a series of meetings of central European artists

Повеќе...
 
Изложба во Софија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

На 13.01.2010 во Галеријата "АЛТЕР ЕГО" при Културниот центар "Средец" во Софија, Р.Бугарија се отвори изложба од Стрип дела

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

Страница 4 од 7

ПОКРОВИТЕЛ

ДОСЕГАШНИ ИЗДАНИЈА

Автори

Кој е онлине

Има 95 гости присутни
Forum