Насловна
Стрип информации
За проектот
Автори и дела
Досегашни изданија
Активности
За нас
Контакт со нас
Линкови
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday143
mod_vvisit_counterThis week300
mod_vvisit_counterThis month2464
mod_vvisit_counterAll days328207

Online (20 minutes ago): 4
Today: Дек 18, 2017
 
Balcan Comics Creator
Меѓународна изложба PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

  

На оваа  меѓународна изложба ќе се претстават дела на тема маскулинизација во традиционален стрип ...

Повеќе...
 
Велес и Призрен - градови на стрипот PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   


Изложба на Стрип центарот на Македонија-Велес во Призрен, Косово.

Повеќе...
 
Список на наградени автори и дела PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Во склоп на 7-миот меѓународен Салон на стрип "Велес 2009", врз основа на претходно објавениот конкурс "Златен Стрип" доделени се следниве награди:

Повеќе...
 
Одржан 7-миот Стрип Салон 2009 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Наскоро повеќе информации. Првичните слики можете да ги погледнете на линкот активности,

Кликни тука да видиш дел од сликите од овогодинешниов Стрип Салон 2009


 
Програма за 7-иот Стрип Салон во Велес PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Програмата за овогодинешниов 7-ми Стрип Салон, кој се одржува во Ликовниот Салон во Велес е следнава:

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

Страница 5 од 7

ПОКРОВИТЕЛ

ДОСЕГАШНИ ИЗДАНИЈА

Автори

Кој е онлине

Има 91 гости присутни
Forum