Насловна
Стрип информации
За проектот
Автори и дела
Досегашни изданија
Активности
За нас
Контакт со нас
Линкови
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics
 • Balcan Comics

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday143
mod_vvisit_counterThis week300
mod_vvisit_counterThis month2464
mod_vvisit_counterAll days328207

Online (20 minutes ago): 4
Today: Дек 18, 2017
 
Balcan Comics Creator
Доделена Годишната награда за развој и афирмација на стрипот во Македонија PDF Печати Е-пошта
Напишано од Emil Smilev   

Управниот одбор на Стрип-центарот на Македонија, со седиште во Велес, на својата последна седница  одлучи истата да ја добие Томислав Османли.

Повеќе...
 
Половина век за „Астерикс“ PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Во Франција се одбележува 50-от роденден на еден од најголемите културни херои: цртаниот воин Астерикс.

Повеќе...
 
Во Велес изложба на стрип дела PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Во Ликовниот салон во Велес, на 14 Септември ќе биде отворена изложба на стрип дела.

Повеќе...
 
Конкурс за 7 - миот меѓународен салон за стрип - Велес PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   

Стрип Центар на Македонија - Велес објавува

КОНКУРС ЗА СТРИП

За 7 -миот Меѓународен Салон за Стрип - Велес 2009

Пропозиции:

Повеќе...
 
Нов мурал "Ѓемиџии" во Велес PDF Печати Е-пошта
Напишано од Administrator   


За Денот на државноста Стрип Центарот на Македонија од Велес на своите сограѓани им подари мурал насловен „Гемиџии“ лоциран на стариот плоштад Којник.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

Страница 6 од 7

ПОКРОВИТЕЛ

ДОСЕГАШНИ ИЗДАНИЈА

Автори

Кој е онлине

Има 93 гости присутни
Forum